Keypad4*4

Previous Next

رای دهی: 5 / 5

rating_star Atmel Studio - Keypad4*4rating_star Atmel Studio - Keypad4*4rating_star Atmel Studio - Keypad4*4rating_star Atmel Studio - Keypad4*4rating_star Atmel Studio - Keypad4*4
 

یکی از راه های برقراری ارتباط با میکرو کنترلر از طریق میکروسوئیچ ها می باشد .

گاهی اوقات تعداد این میکرو سوئیچ ها به قدری زیاد می شود که باید از روش های مختلفی برای کاهش پایه های مورد نیاز استفاده نمود .

یکی از این روش ها صحفه کلید های ماتریسی هستند . با کمک این روش می توان تعداد زیادی میکرو سوئیچ داشت به طور مثال با 8 پایه می توان 16 میکرو سوئیچ داشت که در اینجا برنامه ای برای کار با این کیپد ها برای شما قرار داده شده است .

 

نحوه عملکرد برنامه

 

لازم به ذکر است که این کتابخانه برای سری ATmega , ATtiny , AT90 مورد استفاده قرار می گیرد و برای خانواده Xmega به زودی افزونه ها اضافه خواهد شد .

 

تمامی کد های ارائه شده مبتنی بر بردهای آموزشی Ladybird و در قالب دو کنترلر Atmega32A  و Atxmega32A4U ارائه می شود و برای استفاده در دیگر کنترلر ها باید تغییرات اندکی ایجاد نمود . 

 

تمامی اطلاعات این مطلب OpenSource می باشد . شما هم می توانید آن را ارتقاء دهید . درصورتی که ارتقاء های شما سازنده باشد با نام خودتان ارائه خواهد شد .

 

در زیر تمامی فایل ها کتابخانه ، برنامه های نمونه و نقشه مدارات برای راه اندازی قرار داده شده است .

Link Download 

در صورت تمایل به تهیه ماژول از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

Link RoboticNGO

 

 

bottom-logo Atmel Studio - Keypad4*4

گروه توسعه دهنده نرم افزاری و برنامه نویسی

Atmel Studio