GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110

Previous Next

رای دهی: 5 / 5

rating_star Atmel Studio - GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110rating_star Atmel Studio - GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110rating_star Atmel Studio - GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110rating_star Atmel Studio - GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110rating_star Atmel Studio - GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110
 

 

نمایشگرها گرافیکی در سایزها و ابعاد مختلف ارائه می شوند و یکی از پرکاربرد ترین و مناسب ترین آنها نمایشگر PCD8544 است که بر روی موبایل Nokia5110 قرار داشت .

ما کتابخانه ای را ساخته و آماده کرده ایم تا کاربران نرم افزار Atmelstudio راحتر بتوانند این نمایشگر را راه اندازی کنند و دیگر نیازی به برنامه نویسی کامل نمایشگر را نداشته باشند .

از ویژگی های آن می توان به نکات زیر اشاره کرد :

- توانایی کار با زبان ++C

- قابلیت راه اندازی چندین نمایشگر با یک میکرو کنترلر و نمایش اطلاعات متفاوت بر روی آنها

- قابلیت نمایش کاراکتر های خاص

- قابلیت نمایش Progress Bar

- قابلیت نمایش اعداد به صورت Decimal و Hexadecimal و  Binary

- قابلیت نمایش اعداد با تعداد ارقام مشخص

- قابلیت نمایش متون

- و ... 

 

لازم به ذکر است این کتابخانه برای سری ATmega , ATtiny , AT90 مورد استفاده قرار می گیرد و برای خانواده Xmega به زودی افزونه ها اضافه خواهد شد .

 

تمامی کد های ارائه شده مبتنی بر بردهای آموزشی Ladybird و در قالب دو کنترلر Atmega32A  و Atxmega32A4U ارائه می شود و برای استفاده در دیگر کنترلر ها باید تغییرات اندکی ایجاد نمود . 

 

تمامی اطلاعات این مطلب OpenSource می باشد . شما هم می توانید آن را ارتقاء دهید . درصورتی که ارتقاء های شما سازنده باشد با نام خودتان ارائه خواهد شد .

 

در زیر تمامی فایل های کتابخانه ، برنامه های نمونه و نقشه مدارات برای راه اندازی قرار داده شده است .

Link Download

فیلم نحوه کارکرد کتابخانه

 

  

 برنامه ای برای تبدیل عکس به کد برای نمایش بر روی تمامی نمایشگر های گرافیکی با نام Ladybird Display بر روی سایت قرار داده شده است . لذا در صورت تمایل به قرار دادن عکس دلخواه خود بر روی نمایشگر ، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید .

 

نرم افزار  " نمایشگر کفشدوزک "

Ladybird Display

  

bottom-logo Atmel Studio - GraphicLCD PCD8544 - Nokia 5110

گروه توسعه دهنده نرم افزاری و برنامه نویسی

Atmel Studio